Віра Брежнєва, Маша Єфросиніна, Катя Осадча, Ольга Фреймут, Анатолій Анатоліч, Юрій Горбунов, Дмитро Монатік, Андрій Хливнюк, Олександр Шовковський та ще 24 відомих українці взяли участь у зйомці, що має популяризувати вивчення жестової мови.
«Слух, як правило, зникає непомітно. Ви просто робите трохи гучніше телевізор, десь перепитуєте, десь говорите голосніше, а потім прокидаєтеся одного ранку і розумієте, що ваше життя змінилося, — говорить засновник громадської організації «Відчуй» Андрій Пишний. — Я втратив слух у 34 роки і два роки вчився читати по губах, аби не загубити зв’язок зі світом, аби далі будувати кар’єру, аби пристосуватися до обставин і довести, що навіть без звуку ти можеш жити повноцінним життям. Ми створили всеукраїнський проєкт «Коли тиша заговорила» для того, щоб привернути увагу до необхідності перевірки слуху мільйонів українців. Це має бути масовим та обов’язковим явищем. І задля того, щоб сказати усім нечуючим та тим, хто втрачає слух: «Ми вас чуємо! Ми вас відчуваємо!».
Зіркова зйомка тривала понад 20 годин. 33 літери жестової мови, якою в Україні говорять понад 223 тисячі людей, показували 33 відомих українці. Усі вони робили свій перший крок у вивченні жестової мови на знімальному майданчику, але багатьом тема втрати слуху була вже давно знайома.
«Моя бабуся народилась нечуючою, а дідусь втратив слух у дорослому віці, тому тема мені дуже близька, — розповідає співак Дмитро Монатік. — Я завжди хотів долучитися до подібного проєкту. До речі, вже існує відеоінтерпретація моєї композиції «Кружит», знята жестовою мовою».
«У моєму житті був момент, коли я відчула, що слух різко погіршився, – говорить співачка Віра Брежнєва. – Це сталося через постійне використання вушних моніторів під концертів та виступів. На щастя, організм зміг відновитися, але відтоді я дуже обережна».
«Свого часу я допоміг нечуючій дитині з імплантацією, – розповідає екс-воротар «Динамо» Олександр Шовковський. – Кохлеарна імплантація дозволяє дітям, які народилися нечуючими, повністю повернути слух і жити звичайним життям. Тому я вважаю цю тему надзвичайно важливою для обговорення на державному рівні. Але не менш важливо, щоб люди з порушеннями слуху не були відірваними від світу. Всі люди рівні, просто хтось спілкується українською мовою, а хтось – українською жестовою, от і вся різниця».
Виставка фотопроєкту відбудеться в одній із київських галерей. Окрім цього, світлини стануть основою освітніх плакатів та матеріалів, рекламної кампанії з популяризації жестової мови та ін.
Відео бекстеджу зйомки “Зіркова абетка”.
Очень круто! Молодцы!