«Слухопротезування»

За даними ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони здоров’я) у світі страждають втратою слуху близько 10% населення.

Поширеність приглухуватості у осіб від 65 до 74 років становить 20% і зростає до 35% у людей старше 75 років.

Дослідження показали, що приблизно 65% людей мають I-II ступінь втрати слуху, 30% – III ступінь, і 5% – IV ступінь або глухоту. Якщо взяти загальносвітову статистику, більше 800 мільйонів людей у всьому світі страждають зниженням слуху. Імовірно, до 2020 року це число досягне 1,4 млрд., що становить приблизно 20% населення Землі на сьогоднішній день. Необхідно відзначити, що з десяти чоловік, яким необхідно носити слуховий апарат, тільки двоє їм дійсно користуються. У середньому, люди з вадами слуху чекають майже десять років, перш ніж починають розуміти важливість слухопротезування і робити якісь кроки до вирішення своєї проблеми.

Порушення слуху прийнято пов’язувати з досягненням людиною похилого віку, і справді, шанси зіткнутися з погіршенням слуху збільшуються саме з віком, але відсоток молодих людей з втратою слуху набагато вище, ніж нам здається. Статистика останніх років показує, що зниженням слуху частіше стали страждати люди молодого і середнього віку, що можна пояснити погіршенням екологічної обстановки, впливом великої кількості існуючих на сьогоднішній день ототоксичних препаратів, частотою стресових ситуацій, як невід’ємного атрибуту сучасного суспільства, поширенням комп’ютерів, зростаючим впливом різних шумів і вібрації, що пов’язано з інтенсифікацією промисловості і сільського господарства. Тільки третина людей зі зниженим слухом досягла пенсійного віку. Більша частина – шкільного та працездатного віку.

Навіть при найменших розладах слуху необхідно негайно звертатися до лікаря.

Цілком і повністю відновити слух при гострому процесі можна тільки лише протягом перших десяти днів. Будь-який день затримки погіршується згубними наслідками. Втрата слуху – поступовий процес, і ми часто вже не усвідомлюємо цього доти, поки не стане занадто пізно.

Слухові рецептори не піддаються лікуванню і не відновлюються, процес втрати слуху є незворотнім.

Найголовніше, втрата слуху – це непомітний процес, це має змусити нас ставитися до захисту слуху більш серйозно. 10% людей мають ту чи іншу ступінь порушення слуху. Як це не сумно, але це кожен десятий! У сучасній медичній практиці, завдяки новим технологіям, люди з порушенням слуху мають великі можливості повернути собі комфортне спілкування без обмежень, і отримувати задоволення від сприйняття звуків. І саме їм слухопротезування допомогає заново знайти можливість чути і жити тим життям, до якого вони звикли. Завдання всіх фахівців – оториноларингологів, сурдологів і слухопротезистів полягає у тому, щоб дати людям можливість повноцінного спілкування.

Слухопротезування – це захід, що дозволяє поліпшити слух людини тим чи іншим шляхом. У даний час виділяють три способи слухопротезування:

1 – Реконструктивна хірургія на середньому і зовнішньому вусі (при отосклерозі, хронічному отиті, вроджених аномаліях розвитку і так далі);

2 – Кохлеарна імплантація – дуже ефективна методика відновлення слуху, що увібрала в себе останні досягнення отохірургії та медичних технологій. Щорічно тисячі і тисячі дітей з вродженою або набутою приглухуватістю отримують можливість повноцінно зростати завдяки кохлеарній імплантації.

3 – Протезування за рахунок передачі слухової інформації через звукопідсилюючі засоби – слухові апарати.

Джерела: http://www.bsmu.edu.ua